5 chyb, které byste nikdy v interiéru neměli udělat

0 Comment

Chyba č. 1 – okno bez záclon nebo závěsů

Pokud věříte tisíce let staré čínské výuce Feng Shui, která se zabývá harmonií mezi lidmi a jejich prostředím, tak okna jsou oči vašeho domova. Jsou to vstupní a výstupní portály veškeré životní energie, nazývané "Chi". Aby tato energie mohla plynout prostorami s lehkostí a aby tyto prostory působily otevřeně a prostorně, neměla by okna nikdy být zcela zakryta. Ale i druhý extrém, zcela se zbavit záclon nebo žaluzií, není dobrý nápad. Takové místnosti působí chladně a neobývané.
rámečky obrázků

Chyba č. 2 – obrazy visí příliš vysoko nebo příliš nízko

Jedna z nejběžnějších chyb: lidé kupují nádherné obrazy a pověsí je příliš vysoko nebo příliš nízko. Z tohoto důvodu použijte následující pravidlo pro zavěšení obrázků.

V ideálním případě se obraz projeví, když je jeho střed na úrovni očí, nebo dokonce lépe třetinu nad úrovní očí a dvě třetiny pod úrovní očí.

Kdo nechce dělat dlouhé průzkumy, může využít jednoduchou zvyklost mnoha profesionálů a vždy pověsí obrázky ve vzdálenosti 1,50 metrů od země na zdi.

Chyba č. 3 – velmi malé koberce

Koberce dělají pokoje útulnými. Zajišťují tepelné ostrovy na chladných podlahách, udržují nohy v teple a poskytují plochu pro jídelní stůl nebo rozkládací pohovku. Pro všechny tyto účely musí být především jasná jedna věc: dostatečná velikost koberce. A to je přesně ta chyba, kterou mnozí dělají. Jeden metrový mini koberec v obytné místnosti o rozloze 40 m² není dobrý nápad. Zde je malý trik: Jednoduše položte na příslušnou podlahovou plochu noviny a změříte ideální velikost pro váš koberec.
žlutá gerbera

Chyba č. 4 – příliš mnoho triviálních věcí

Pokud váš domov přeplníte nepodstatnými věcmi a pak nemůžete najít volný kout, nastal čas pro správné řešení. Nadměrné množství dekorací vytváří dojem, že náš životní prostor vždy vypadá neklidně a neuspokojivě. Udělejte to jako japonská čistící expertka Marie Kondo v jejím bestselleru "Magic Cleaning" a obklopte se doma jen s věcmi, které milujete.

Vyberte si některé opravdu krásné kusy, na kterých vaše srdce závisí. Těmi pak ozdobte svůj domov buď samostatně, nebo ve skupinách po 3 nebo 5. Pokud věříte odborníkům, měli byste vždy doplňky aranžovat v lichých číslech. To zní úžasně a pokud to zkusíte, zjistíte, že takto pojatá místnost vypadá velmi harmonicky a dokonce to funguje i s dekoracemi na terase a zahradě.

Chyba č. 5 – život jako v obchodě s nábytkem

Ano, samozřejmě, je možná výhodné koupit kompletní nábytek ve velkém obchodním domě jedním hopem. Ale jste to opravdu vy? Chtěli byste se obklopit zařízením, které je v jiných bytech několikrát stejné? Život má spoustu společného s individualitou. Nejkrásnější nábytek roste v průběhu let. Udělejte si čas na objevení jednotlivých kusů nábytku podle vašeho osobního vkusu. Tak váš byt získá svůj vlastní charakter. Stojí to za to.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup