Abyste se mohli betonovým plotem pochlubit i vašim známým

0 CommentBetonový plot je typ oplocení, který se staví na okrajích pozemků již řadu let. Setkáváme se s ním na parkovištích, na pozemcích rodinných domů i rekreačních chat, na okrajích zemědělských ploch či v průmyslových oblastech, ale co je podstatné, mohou mít velmi odlišnou podobu, kterou určují samotní majitelé. A právě zde nastává onen problém nebo spíše otázka estetického cítění, kdy plot může být vysloveně nudný a fádní, anebo naopak výrazný, pěkný a atraktivní. Ploty betonové https://www.montazmpc.cz/, to je totiž něco jako malířská paleta. Rozdáte lidem barvy a štětec, ale ne každý dokáže namalovat mistrovské dílo.

betonový plot

Jestliže se chystáte vybírat vhodný dekor betonových panelů, nesnažte se strefit do stejného barevného odstínu s čímkoli v jeho okolí, stěží se vám to podaří a bude to naopak vyznívat velmi podivně. Oplocení by mělo s okolím kontrastovat a vytvářet přesný protiklad, který se se stavbou doplňuje a buduje něco velmi zajímavého a atraktivního.

cihlová zeď

Originálním a poutavým řešením, co zaujme pozornost na první pohled, je šachovnice. Vytvořit ji z betonového plotu není nic obtížného, jednoduše mezi sebou prostřídáte dvě kontrastující barvy, ale ostře kontrastující, nejen odstínem, ale i barvou, tedy například červenohnědou s krémovou nebo světle šedou, anebo zelenou s červenohnědou, krémovou s tmavě hnědou atp. Jednotlivá pole dobře vyniknou hlavně u vyšších plotů, kde jsou na sebe vyskládány alespoň tři, nejlépe čtyři desky.

Co se týče výstavby oplocení, můžete ji zvládnout sami, ale pouze v případě, že máte k dispozici stavební techniku, tedy zejména autojeřáb, kladkostroj či vysokozdvižný vozík. Bez mechanizace se tu neobejdete, každá z desek je natolik těžká, že byste ji buď neuzvedli, a pokud ano, pak by vám jistě činilo potíže zvedat je nad hlavu a zasouvat opatrně do drážek ve sloupcích. Hmotnost sloupků se pohybuje kolem 30 kg a hmotnost desek v rozmezí od 70 do 90 kg.