Kam s vestavěnou skříní

0 Comment

V České republice žije něco přes deset milionů lidí a na tak malé ploše to představuje vážný problém. Odborníci totiž spočítali, že pro optimální vyváženost nejen vlivu člověka na přírodní prostředí, ale také kvůli dostatečnému soukromí, by měla být hustota obyvatel v naší zemi ve skutečnosti desetkrát nižší. V současné době odpovídá 135 obyvatelům na čtvereční kilometr (v hrubém průměru), zatímco ve Švédsku, kde je tato hodnota optimální, nepřesahuje na stejné ploše 12 obyvatel.

S tímto problémem se naše země vypořádává po svém, za socialismu se vystavělo několik tisíc bloků bytových domů a buďme rádi za ně. Odvrácenou stranou mince je ale jejich obytná plocha. Zkrátka se většina z nás tísní na prostoru, který by dle poznatků ergonomie a klinické psychologie měl být mnohem vyšší. Velikosti bytů a jednotlivých pokojů tomu vůbec neodpovídají, kupříkladu pro dvě osoby by měl mít obývací pokoj rozměry cca 10 x 7 metrů, což je někdy víc, než celý byt. A k tomu všemu se v mnoha případech nevhodně řeší úložný prostor.

prostorný poko

Vestavěné skříně

Často proklamovanou výhodou tohoto řešení ukládání věcí je, že se do nich vejde téměř vše, co k životu potřebujeme – od oděvů přes obuv, hračky, sportovní potřeby, drogerii až k úklidovým prostředkům. Ale na co se často zapomíná, je obytný prostor. Potřebujeme jej zvětšit, nikoli ucpat věcmi.

prostorná ložnice

Samozřejmě vás nenabádáme k tomu mít je ve sklepě a každé ráno se tam chodit oblékat z pyžama do civilního oděvu, ale jde o to vestavbu h1133 Sten-skrine umístit tam, kde se nejméně pohybujeme a čerpáme energii, tedy např. do předsíně, pod schody, do chodby, haly atp. V rodinných domech to jde snadno, v bytech je to obtížnější, ale takto využitá předsíň je ideálním řešením.

Obývací pokoje, ložnice a dětské pokoje by měly zůstat volné, otevřené, a dle zásad Feng-shui vyzdobené živými rostlinami. Potřebujeme k životu zkrátka více prostoru, kudy proudí energie, potvrdí vám to i uznalí lékaři, kteří si uvědomují, že se v uzavřené kobce snižuje imunita, deformuje psychika, narůstají deprese a agresivita a celkově zhoršuje zdravotní stav.