Kde v česku sehnat kvalitní efektové pedály?

0 Comment

Každý muzikant, ať už sólista, či člen kapely ví, že hrát se bez kvalitního vybavení zkrátka nedá. A jedním z důležitých prvků pro dobrou hudbu jsou efektové pedály. Není to tak dávno, co se v České republice nedaly pořádně sehnat, a tak jste museli projíždět desítky zahraničních webů, než jste našli, co jste hledali. I pak však práce nebyla u konce. Následoval podrobný, a pro mnohé často zdlouhavý překlad, aby věděli, co si vlastně kupují. Pak náročné řešení dopravy, drahé clo, i poštovné. A právě tomu se rozhodla postavit skupinka českých muzikantů, kteří pro všechny ostatní zřídili web Feedback Pedals. Pokud se o nich chcete dozvědět víc, navštivte jejich webové stránky, a přečtěte si rubriku s názvem: Co jsme zač.

vlasatý kytarista

Jak nakupovat?

Nejprve si zvolíte, jaký zvuk hledáte. Bude to Noise, Space, nebo Wawes? Zakliknete příslušné pole, a najednou jste odesláni na e-shop, kde je rozhodně z čeho vybírat.

Pedalboard

Co je to pedalboard? Jedná se o desku, na níž má každý muzikant rozmístěné své oblíbené pedály tak, aby je mohl co nejefektivněji využívat po čas hraní. Tu si sestavíte sami, dle svých potřeb.

barevný pedalboard

Jaké pedály jsou rozhodně zajímavé?

Všechny. Ale co se jedinečnosti týče, tento výběr stojí za to.

  • Tsakalis audioworks phonkify – pro milovníky funky a soulu, je tento pedál výbornou investicí. Nejen že je skvěle funkční, a má intuitivní ovládání, rovněž umí efekty jako třeba bublavé raggae, nebo výbuch v pittsburské ocelárně.
  • Catalinbread Blood Donor limited edition – jedná se o modifikaci pedálu Katzenkönig, jehož nejlepším efektem je kombinace zpěvnosti fuzzu a přiškrcenosti distortionu. Tato verze však byla založena z charitativních důvodů, a to tak, že výtěžek z této edice jde na konto Červeného kříže. Limitovaná edice v tomto případě znamená, že bylo vyrobeno pouze 250 kousků z nichž do Evropy zamířilo pouze 50.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup