Samonosné schodiště, které si zamilujete

0 Comment

My, v K.M.K. DESIGN nabízíme velký výběr nejrůznějších samonosných schodišť, které se hodí jak do obytných interiérů například do chodeb, či obýváků, tak do neobytných prostorů jako jsou kanceláře, ale také tento typ schodiště dokážeme sestavit i do venkovních prostorů.

samonosné schodiště 1

Samonosné schodiště mají velký benefit v tom, že nepotřebují podpěrnou konstrukci, tudíž se daleko lépe a snadněji přizpůsobují okolí a prostoru, ve kterém má toto schodiště být umístěno. Tento typ schodiště dokážeme vyrobit z téměř jakéhokoliv materiálu, nejčastěji se však používá tvrdé dřevo jako je buk, dub, nebo merbau. Co se týká toho měkčího dřeva jako je bříza, nebo smrk, tak z toho v žádném případě nedoporučujeme vyrábět samonosné schodiště. Měkký typ dřeva se poměrně rychle opotřebovává a za prvé materiál časem nevypadá vůbec hezky a za druhé se schodiště musí často opravovat, aby bylo stejně bezpečné, jako tehdy kdy se vyrobilo. Pokud nefandíte zrovna dřevěným materiálům a chtěli byste něco více luxusnějšího, tak právě pro vás máme nabídku výroby samonosných schodišť i z mramoru, umělého kamene, nebo dokonce skla. Ať už se jedná o jakýkoliv materiál, pokud ke schodišti potřebujete zábradlí, to nejčastěji vyrábíme z nerezové oceli, kterou povrchově upravujeme buď brusem, leskem, nebo barevným práškováním.

samonosné schodiště 2

Celkově se o samonosné schodiště pečuje snadno a údržba je opravdu hodně jednoduchá. Úplně stačí, když schody otřete vlhkým hadrem. Dřevěné schody se dají i navoskovat a jednou po několika letech znovu napustit, aby vypadaly zase jako nové. Na zábradlí z nerezové oceli se používá speciální sprej, který také zabraňuje zanechávání čmouh, otisků rukou a prstů.

Samonosná schodiště patří celkově do té nižší cenové kategorie. Většinou se cena pohybuje od 60.000 Kč bez zábradlí do cca 128.000 Kč se zábradlím. Ceny jsou uváděny bez DPH.

Ke každému našemu zákazníku máme individuální přístup, a tak každé schodiště tvoříme na míru, proto se cena může pohybovat i úplně jinak. Důležité je to, aby se veškeré požadavky prokonzultovali a klient byl za každou cenu spokojený.