Také vás baví klíčení semínek?

0 Comment

Není divu, že je to v současnosti velký hit! Této zábavě je opravdu těžké nepropadnout – vždyť koho by nepotěšilo, jak snadno může sklízet velký úspěch, tedy přesněji řečeno bohatou úrodu v podobě mladých křupavých výhonků. Právě ty jsou nabité těmi nejlepšími látkami pro zdraví, takže si nezadají s žádným vitamínovým preparátem z lékárny. Najdete v nich komplex důležitých živin pro zdraví, jako jsou vitamíny, minerály, stopové prvky, enzymy, vláknina, bílkoviny, a také i jiné důležité živiny. A to vše si můžete vypěstovat téměř zadarmo doma na okenním parapetu!mungo fazole, skleněná miska
A co je nejdůležitější, vaše úroda vám bude opravdu chutnat! Nemusíte mít žádné obavy, že byste vypěstované výhonky nedokázali doma uplatnit. Můžete je směle přidávat do jídel teplé a studené kuchyně, a uvidíte, že se vždy skvěle trefíte. Všichni členové vaší rodiny vás za takovou iniciativu jistě pochválí!
Navíc, pěstování mladých výhonků je tak snadné, že ho můžete klidně svěřit i vašim malým dětem. Uvidíte, že je tato aktivita bude bavit. Stačí, když jim pořídíte vhodnou nádobu, jako je například speciálně navržená sada misek anebo sklenice, a pak už vše půjde samo. Stačí jen pravidelně prolévat vodou a zajistit semínkám dostatečný přísun světla a pokojovou teplotu.
Chcete tip pro začátek, jaká semena jsou ta pravá, abyste se v pěstování zacvičili? Vyzkoušejte klíčení mungo fazolí!mungo fazole v misce, klíčky
Výhodou mungo fazolí je, že jsou poměrně velké – asi jako mladý hrášek. A stejně tak dobře chutnají i jejich mladé výhonky. Jsou velké, příjemně sladké a hodně křupavé. Takže je výborně uplatníte v mnoha jídlech, a stejně tak je můžete konzumovat i samostatně, třeba jako oříšky.
K dobrému výsledku postačí, když necháte fazolky přes noc nabobtnat, a druhý den vodu slijete a budete je zhruba třikrát denně prolévat tak, aby nikdy zcela neoschla. Brzy začnou klíčit, a jakmile budou výhonky větší, můžete se pustit do jídla.