Vybíráme lustry a osvětlení

0 Comment

Vybrat ten nejvhodnější lustr nebo nějaké jiné osvětlení je mnohdy běh na dlouhou trať. Jedná se o takovou malou výzvu, kterou je třeba zvládnout co nejlépe. Určitě je dobré si osvětlení již dopředu pořádně promyslet. Je nutné zvážit, zda lustr nebo osvětlení budete vybírat podle velikosti či umístění v místnosti, nebo podle účelu. Účelně to znamená, že bude dostatečné a hlavně šikovně umístěné.
kulatý lustr

Jestliže se rozhodnete pro designový lustr, pak nebudete ničeho litovat, jelikož vám rozhodně zajistí oživení každého prostoru. Zajímavé jsou například lustry, které jsou tradiční klasické nebo rustikální. Vyrábí se jak kované, tak i dřevěné, nebo dokonce křišťálové.

Lustry moderní zase naopak využívají nejnovější materiál ale i tvary. S osvětlením si určitě můžete velmi pohrát. Je důležité mít na mysli, že potřebujete správné a vyhovující světlo.

Světlo a osvětlení je důležité přizpůsobit účelu v dané místnosti. V každé místnosti totiž vykonáváme úplně jinou činnost. Je důležité mít na mysli také to, že například taková kuchyň je zároveň i pracovnou. Na práci je potřeba vidět. Právě proto je důležité mít právě v kuchyni intenzivní světlo. Úplně nejlépe dvě osvětlení. Jedno z nich může být například u linky a druhé nad vaším jídelním stolem.
kulatý lustr

Například v takové ložnici by světlo mělo být tlumenější.

Osvětlení by se dalo rozdělit na centrální a dekorativní. K centrálním světlům bychom mohli zařadit lustry, které slouží jako zdroj světla. Nejdůležitější je hlavně jejich výkon.

Do světel dekorativních bychom mohli zařadit ozdobné lampičky nebo dokonce lampióny.

Jestliže jste vlastníky menšího obývacího pokoje nebo má váš obývací pokoj nízký strop, doporučují se lustry, které jsou přisazené. Tento typ osvětlení vám dá dostatek rozptýleného světla a místnost opticky zvětší. Některá z těchto svítidel jsou dokonce na dálkové ovládání. Lze i nainstalovat různá barevná nasvícení. Vyzkoušejte tento typ světel i vy. Uvidíte, že budete více než spokojeni.