Zbavte se svých závislostí a zpátky je nevyhledávejte!

0 Comment

Jelikož jsme jen lidi, kteří dělají chyby a ne vždy všechno tak, jak by se patřilo a mělo dle osnov, i v našem životě se objevují závislosti na něčem, co ho může ovládat více, než si myslíme. Každý člověk má nějakou neřest, se kterou neumí bojovat natolik, aby se jí dokázal zbavit snadno a ze dne na den.
sepjaté ruce

Pokud i vy patříte k těm lidem, kteří se poddávají pocitu, že bez své závislosti nedokážou žít, dokažte si, že opak je pravdou.

Cesta začíná na tom, že budete chtít…

Prvotní výzvou při překonání nějakého vašeho nelichotivého zvyku je to, že musíte nejen sebe, ale i vaši vůli přesvědčit o tom, že doopravdy chcete změnu a život, ve kterém nebude hrát vaše závislost hlavní roli. Ať už se potýkáte se zlozvykem, jakým jsou cigarety, alkohol, nějaké omamné látky, utrácení peněz nebo přejídání a libování si v jídle, vždy lze vše urovnat na takovou míru, že nebudete mít potřebu vyhledávat něco, co řídí váš život více než vy sami.

Musíte být však odhodlaní a pevně rozhodnutí pro to, že do toho půjdete i za cenu, že to nebude vůbec lehké.

Nemějte strach – říct si o pomoc!

Lidi, kteří se pustili do změny svého životního stylu tak, že chtěli vyřadit ze svého života zlozvyk, který je pronásleduje, často doplatili na jednu zásadní věc, kterou je nevyhledání pomoci.

Když se potýkáte se svým problémem sami, nemá vám kdo podat pomocnou ruku v případě, že svůj boj hodláte vzdát. Proto se často lidi potkávají s neúspěchem a později se opětovně vracejí tam, kde byli na počátku jejich snažení.

Vyhledat pomoc můžete u lékaře, psychologa, v centru, které se specializuje právě na váš případ, ale i u přátel nebo rodiny. Důležité je to, abyste na to nebyli jen sami, ale měli oporu a veškerou podporu v případě, že budete v pokušení sáhnout po něčem, co vás v životě ničí.

Závislost, kterou si procházíte bude vždy o krok před vámi, proto si uvědomte, že když jí chcete říct dost musíte podniknout kroky, které se vám zpočátku nemusí líbit, ale časem za ně budete skutečně rádi.
psychiatrie a neurologie

Žít život bez něčeho, co vás ovládá a škodí vám na zdraví, je mnohem krásnější, než být otrokem vaší závislosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup