Argentinská živá kultura

0 Comment

Argentinci jsou národ aktivní převážně večer a v noci. Banky a obchody otevírají pozdě, dodržují dlouhou siestu a zavírají v pozdních hodinách. Své hořké maté nedají přes den z ruky ani při práci, ani doma.  

Po večerech vyráží hlavně mládež do ulic a poslouchají hlasitou hudbu ve stylu Raggaeton. Diskotéky jsou někdy otevřené až do svítání. 

 
Děti, ulice, Buenos Aires

Rodiny také pozdě večeří, třeba až v deset hodin a hody ukončují klidně až o půlnoci. 

 
 

Státní oficiální náboženství je římskokatolické. Hlásí se k němu většina obyvatel. V Buenos Aires žije jedna z největších komunit židů na světě, pokud tedy nepočítáme Izrael. 

 
Argentina, tango na ulici

V literatuře se nejvíce proslavil Argentinec Jorge Luis Borges, který se specializoval na neobyčejné povídky. Dále neméně známý Julio Cortázar, autor díla Nebe, peklo, ráj. K současným známým spisovatelům patří Juan José Saer, který píše kriminální romány a povídky. Za zmínku stojí také Rodrigo Fresán, autor díla Historia Argentina a Jardines de Kensington. 

 
 

Argentinci mají v oblibě tango. Za zpopularizování stáli především Astor Piazzolla a Carlos Gardel. 

Tango se údajně začalo tančit v nevěstinci v Buenos Aires v 80. letech 19. století a tančí se s oblibou do dnes. 

Argentinský lid má také rád spoustu jiných hudebních žánrů. Zajímavá je především murga, kterou lze vidět hlavně při karnevalu. Jedná se o hudební divadlo, kdy herci hrají na bicí. 

Známé cuarteto, dřívější populární hudba, se hraje hlavně v barech a v chudších čtvrtích můžete slyšet cumbiu villeru. Tato energická hudba je složena ze stylu reggae, punku a rapu. 

 
 

Není jiné místo, kde poznáte argentinskou kulturu lépe než v hlavním městě Buenos Aires. Toto živé město nikdy nespí. Místní obyvatelé jsou na město neskonale pyšní a život si tu užívají naplno. Najdete tu spoustu podniků, ze kterých nebudete chtít odejít a zažijete nezapomenutelné festivaly. 

Mezi největší patří mezinárodní filmový festival, obrovský festival tanga v srpnu, umělecká přehlídka v květnu či vinařský festival v září. 

 

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup