Fenomén jménem Escape Games

0 Comment

Escape Game neboli po česku úniková hra je akční zábava, která prověří logické uvažování, týmovost, kreativitu a další schopnosti. Jedná se především o to, dostat se z uzamčené místnosti tím, že vyřešíte nějakou záhadu skládající ze z různých kvízů, šifer, vzkazů, náznaků atd. V místnosti se nachází velké množství rekvizit, ne všechny jsou ale ty pravé – některé jsou zde nastraženy schválně, aby odvedly pozornost od těch důležitých, které nás ve hře posunou dál.

magnifying-2681173_960_720

První únikovky se objevily v Japonsku za přispění nápadů a kreativity nadšence počítačových her, který se je rozhodnul přenést do reality. Na západě se stala tato zábava natolik oblíbenou, že například v Malajsii najdeme v hlavním městě obchodní dům, v němž není nic jiného, než právě různé druhy únikových her.

Poté, co si je tolik oblíbili Japonci, už nezbývalo mnoho, aby se z nich začal brzy těšit celý svět. Nejdříve se rozšířili do Ameriky, Anglie, dnes už ale snad není stát, kde by alespoň jedna hra nebyla. Proto ani Česká republika není výjimkou, najdeme je jak ve větších městech, tak také v těch malých. Například úniková hra Hradec Králové https://www.enigmaescape.cz/hledate-unikovou-hru-hradec-kralove/ nabízí oblíbenou Enigma escape, jíž se může účastnit 2-5 lidí a pomocí různých indicií, hádanek, skrytých předmětů, kódů a dalších stop vyřešit záhadu v časovém limitu 75 minut.

eye-2490536_960_720

Ze společenského hlediska se únikové hry staly vlastně alternativou her počítačových – ovšem s tím rozdílem, že hráč v tomto případě spolupracuje s opravdovými lidmi, hýbe se a vůbec se dostane ven od svého monitoru.

Velkou výhodou těchto her je pak také to, že není třeba mít nějaké zvláštní vědomosti či schopnosti. Jsou určeny pro průměrného člověka, který o sobě chce něco zjistit. Dozví se tak například, jak dokáže uvažovat v tísni, jak je na tom s logikou a může si také zvýšit své sebevědomí. Nemusíte se bát, že by se vám pořadatelé vysmáli, pokud vám řešení příliš nepůjde – jsou totiž již zvyklí na leccos. Často vám navíc v případě bezradnosti poradí s nějakou indicií, abyste se nakonec zvládnuli dostat do cíle.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup