Zubař není nepřítel

0 Comment

V lékařství snad neexistuje doktor, který by byl vystaven tak velkému tlaku jako zubař. Především od veřejnosti. Lidé se ho bojí, nebo spíš možná jeho nástrojů, ale ty bohužel k jeho profesi patří. A někteří zase na něj hubují, protože se za některé výkony musí doplácet. Je nepříjemné se dohadovat i v tomto případě, kdy v pozadí spíš rozhodují jiné organizace a to jsou pojišťovny. Ale zase abychom moc neodbočili od samotných zubařů. Dentisti se snaží nám pomáhat, jak se dá a pokud je to jen možné, tak zuby zachraňují. Mnohdy je to ale marná práce a problém se musí řešit jiným způsobem. Někdy postačí vytržení zubu, pokud již není jiné zbytí. Ale to je vždy poslední možnost. Tak jako obvodní lékař posílá své pacienty k odborníkům, i zubaři mají připravenou tuto možnost.

vyšetření

Speciální vyšetření

Endodoncie je jedním ze speciálních zubařských odvětví. Zde se odborníci zaměřují na zub, ale spíš na jeho vnitřek. Jejich specializací jsou kořenové kanálky, které dokážou pěkně potrápit, dále tkáně kořenů a zubní dřeň. V podstatě se sem posílají pacienti, jejichž zubní kaz pronikl dostatečně hluboko a prakticky je to velmi pokročilé stadium. Ve většině případů se o slovo hlásí zánět nervu. Co všechno obnáší vyšetření na tomto oddělení, nám může prozradit https://www.2kdent.cz/endodonticke-vysetreni/, kde se nám budou věnovat s maximální péčí.

ordinace

Tohle nevypadá dobře

Bolest zubů bychom neměli nikdy podceňovat, jelikož skutečně mohou přerůst v nesnesitelnou doslova noční a denní můru. Když se kaz zachytí v počáteční fázi, tak to sice není příjemné, ale dá se mluvit o štěstí. Jakmile se bude ošetření oddalovat, tím se bude situace zhoršovat a výsledkem budou jen problémy. Když se kaz dostane k nervům, může od nich proniknout až ke kosti, která je kolem zubu. Poté je ošetření vždy náročné a složité a ne vždy se podaří zub zachránit. Preventivní kontrolou lze těmto scénářům zajisté předejít.