Jak rychle uklidit

0 Comment

Nepořádek v bytě a nečekaná návštěva za dveřmi. Situace to není jednoduchá, ale dá se řešit. Hlavně to chce klid. Pustíme si k tomu oblíbenou hudbu a provoníme byt třeba vonnou svíčkou. Hned nám práce půjde lépe od ruky. Musíme si samozřejmě pospíšit, ale je potřeba u toho přemýšlet a pracovat hlavně na tom, co je v této chvíli prioritní.„Rychloúklid“ je třeba zařídit asi takto:
 malá koupelna
Začneme na chodbě
Prostorám chodby se naše návštěva asi těžko vyhne. Naprosto nevhodné by tedy bylo, kdyby tu hned narazila na nějaký nepořádek. Třeba špinavé rozházené boty! To by byla pro domácí opravdu ostuda hned na začátku. Vše uklidíme nebo alespoň srovnáme, vyluxujeme nebo vytřeme.
 
WC a koupelna
Dále pokračujeme do těchto místnůstek. Je velice pravděpodobné, že návštěvníci po cestě za vámi budou potřebovat navštívit WC a koupelnu. Zkontrolujeme čistotu toaletní mísy a umyvadla, doplníme mýdlo, toaletní papír, čisté ručníky. Do záchodové mísy je potřeba nalít trochu voňavého čističe. Nikde se nesmí narazit na špinavé prádlo! To patří do určeného koše nebo do pračky!
 
Pokračování v kuchyni
Jak se do této místnosti vejde, nesmí padnout návštěvníkům do oka něco jako zbytky včerejší večeře na lince nebo dokonce “přismahlé“ na sporáku. Špinavé nádobí umyjeme nebo schováme do myčky. Utřeme všechny viditelné plochy, hlavně stůl a linku. Vysajeme nebo vytřeme podlahu. Vše, co se dá schovat do skříněk a šuplíků, tam schováme!
 hnědá kuchyně
Obývák
Tady je obvykle návštěva usazena. Takže podobně jako v kuchyni. Vše, co lze uklidit, uklidíme. Vyluxujeme. Utřeme stolek, srovnáme křesla, polštáře a povlaky, deku. Postaráme se o příjemnou, ale nevtíravou vůni. Hned je to lepší, že?
 
Nepodléháme stresu, návštěvu hned na uvítanou neotravujeme omluvami, že „tady máme binec“ a podobnými trapnými výklady, které nás jen shazují. Kamarádi nebo příbuzní přišli za námi, abychom si v klidu užili pár společných chvil, ne šmejdit a kontrolovat, zda je vše v bytě naklizeno.