Může naše ekonomika neustále růst?

0 Comment

Jsme na ekonomickém vrcholu?
Stále více lidí v mém okolí mi říká, že se začínají bát o příští roky. Myslí si, že se naše ekonomika dostala tak vysoko, že musí určitě následovat propad. Pokud se podíváme kolem sebe, tak jistě zjistíme, že se nám daří. Všeobecně slyšíme, že se mám ekonomicky velice dobře, že ekonomika je stále na vzestupu. Nemusíme to cítit přímo na sobě, na tom, že více utrácíme. Obecně to pravda je, lidé nakupují stále více a více, ba dokonce se nebojí zadlužit.
světová ekonomika
Zadluženost neustále roste, protože máme pocit, že se nám zvyšují platy a můžeme si více dovolit. Pravda je, že se máme dobře, platy opravdu rostou. Nevýhoda je v tom, že se vždy bavíme o průměrném měsíčním příjmu, což mnoho zaměstnanců nikdy nemělo. Do průměrného platu se počítají i příjmy například poslanců. Ony by peníze byly na přidání důchodcům a další věci, jenže to by si museli poslanci snížit platy. To není předmětem tohoto článku. Z mého pohledu si myslím, že se nám daří velice dobře a nemůže to tak být pořád. Myslím, že se blížíme k situaci, kdy ekonomika začne ztrácet a nastane ekonomická krize.
šipky a podnikatelka
 
Máme se bát krize?
Slyšel jsem názor několika lidí, že se naše ekonomika prudce propadne. Někteří předpovídají velkou ekonomickou krizi na rok 2020. Na tohle nemám jistý názor, rozhodně si netroufnu říci rok, kdy by k takové události mohlo dojít. Bohužel s názorem, že nemůže naše ekonomika stále růst souhlasím. Je otázka, jak nás případná krize postihne. Již dnes jsou některé ceny hodně vyšponované. Pokud přestanou lidi mít možnost splácet svoje dluhy, tak se naše ekonomika ihned propadne. V tomto případě se bavíme o velkém propadu.
koule z eur
Mnoho lidí se dostane do dluhové pasti, protože nemůžeme očekávat, že si budeme stále moci dovolit více věcí. Tato ekonomická situace k tomu svádí a nemyslím na to, co se může stát za rok, za dva. Krize přijde, je pouze otázka, zda dříve nebo později. Proto myslete na zadní kolečka. Spořte si peníze a bezhlavě si neberte dluhy, ať potom nejste překvapeni. Nebylo by příjemné, pokud byste se dostali do exekučního řízení. Mysleme na to, že ekonomika je opravdu na vrcholu a zvrat jistě nastane.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup