Jak ulevit dětem při rýmě a urychlit její léčbu

0 Comment

Podzim je tu a s ním také viry šířící se ve vzduchu bleskovou rychlostí, a tím pádem také častější nemocnost dětí, které navštěvují předškolní nebo školní zařízení. Častokrát onemocnění u dětí doprovází rýma, která leckdy dokáže děti pěkně potrápit.
nemocní medvídci
Vaše dítě nastoupilo do školky a už po pár týdnech je nachlazené? Pokud vám přijde, že má vaše dítě rýmu nějak moc často, tak nezoufejte, u malých dětí bývá v normě, pokud mají rýmu 10x – 12x do roka.
Jak se tedy rýmy u dětí co nejrychleji zbavit a co při rýmě pomáhá?
Základním pravidlem při léčbě rýmy je zajistit dostatečný přísun tekutin, nejlépe v podobě teplého bylinného nebo ovocného čaje a také příjem vitamínů, nejlépe v podobě ovoce a zeleniny. Dalším krokem, který vede k brzkému uzdravení je smrkání, pokud vaše dítě ještě smrkat neumí, pak odsávání hlenů ruční nebo elektrickou odsávačkou.
krabička kapesníků
Vyzkoušejte Sterimar – zázrak na rýmu z lékárny
Již od narození můžete užívat produkty na rýmu od značky Sterimar, které uvolní i ty nejmenší dětské nosánky. Mořská voda vyčistí nos, pečuje o podrážděnou sliznici a pomáhá vyplavit nečistoty a hleny pryč, především u těch nejmenších, co ještě neumí smrkat.
Na bakteriální rýmu (žluté až žlutozelené barvy) pak můžete využít od tohoto výrobce produkt s obsahem mědi, který má prokazatelné antibakteriální účinky a významně tak urychluje léčbu rýmy.
A jak se vyvarovat nepříjemnému nachlazení u dítěte do budoucna? Imunita dítěte se dlouho vyvíjí, tak se nejspíše bez nějakého onemocnění neobejdete, ale v každém případě je potřeba myslet také na prevenci, která je velice důležitá. Můžete vyzkoušet třeba otužování, zapomínat byste neměli ani na pestrou stravu a dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Důležitý je také kvalitní a dostatečně dlouhý spánek. To jsou zásady, pomocí kterých pomůžete vašemu dítěti vybudovat lepší imunitu a předcházet tak onemocněním.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup