Když jen vařit nestačí

0 Comment

Spekuluje se, co přesně vytočilo tak vysoká záporná čísla u italských restaurací nejznámějšího britského kuchaře Jamieho Olivera. Ještě donedávna celá společnost s více než 30 pobočkami po celé Británii, Nizozemí, Rakousku a Německu prosperovala a vykazovala alespoň nějaké pěkné čísla. To vše však končí, neboť Oliver dluží více než 2 miliardy korun. Můžou za to hlavně velmi drahé nájmy restaurací. V některých částech měst zdaleka převyšují zisk restaurací a táhnou tak ke dnu všechny ostatní. A nejen velmi drahé nájmy, ale také Brexit, tedy alespoň podle výroků Olivera, může za tak velký dluh, neboť oslabení libry způsobilo dražší dovoz kvalitních italských potravin do jeho zařízení.
 reklamní nápis

Dluhy na něj nedosáhnou

Oliverův majetek se odhaduje na nějakých 150 milionů liber, z toho polovinu by mu vzaly případné dluhy. Avšak vypadá to, že šéfkuchař a člen Řádu britského impéria nebude za dluhy ručit svým majetkem. Převážně se tam započítávají jeho kuchařky, kterých se prodává čím dál víc a také honoráře z nejrůznějších kuchařských pořadů a za reklamu, neboť právě Oliver má svůj vlastní youtube kanál a je aktivní na sociálních sítích, kde ho sleduje hned několik desítek miliónů lidí.
 nápis na okně

Zavírání a rušení

Tedy alespoň takové je řešení věřitelů sítě italských restaurací, kteří se rozhodli vzít situaci do svých rukou. Z 37 poboček Jamie’s italian v Británii se uzavře 12, 6 se už uzavřelo. To samé krácení poté nastane i v dalších zemích a velkoměstech jako v Amsterdamu v Nizozemí a ve Vídni v Rakousku. Všechny propuštěné zaměstnance však hodlají přijmout jeho další sítě restaurací, a tak se tedy nemusí bát, že ze dne na den skončí na ulici.
 pokrm se špagetami
Můžeme jen doufat, že se Jamie z těchto finančních trablí dostane a co nejdříve otevře pobočku alespoň v Praze, ať si i my tady v Česku můžeme zajít na nějakou tu světovou italskou kuchyni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup