Studovat vysokou školu v pozdním věku? A proč ne

0 Comment

Jelikož se blíží uzávěrka podávání přihlášek na vysoké školy, mnozí z vás stále nemají jasno, zdali si přihlášku na školu vůbec podají. Důvody jsou většinou stejné, a to vyšší věk, kdy už vám není 20 let a také práce na hlavní pracovní poměr. Znáte to také? Pokud studium po vás vyžaduje zaměstnavatel anebo si chcete pouze rozšířit obzory pro vlastní potřebu, je možné se přihlásit na kombinovanou formu studia, kdy tento typ nabízí individuální přístup a studium o víkendech.
muž a otázky
Podívejte se na výhody, které vám studium v pozdějším věku, přinese:

·         Nová přátelství

 
V průběhu studia poznáte nové tváře, z kterých se později mohou stát vaši kamarádi. Tyto vrstevníky budete pravidelně potkávat v průběhu semestrů na víkendových konzultacích a závěrečných zkouškách. A kdo ví, třeba se zrovna z vás stanou kamarádi do deště.
logarytmické rovnice

·         Trénink paměti

 
Se zvyšujícím se věkem dochází k postupnému stárnutí mozku a co si budeme povídat, už nám ta paměť občas trošku vypadne. Právě pravidelné učení nám podpoří mozkovou aktivitu. Ačkoliv to bude někdy běh na dlouhou trať, určitě se to vyplatí.

·         Zvýšení sebevědomí

 
Do lavic zasednete i s mladšími kolegy, kterým půjde učení mnohem snáz. Vy máte zase výhodu ve zkušenostech, v organizaci času, a proto nepropadejte panice a ukažte jim, že věk je pouze číslo!
vzdělávání se

·         Nový vítr do plachet

 
Pokud nejste spokojeni ve stávajícím zaměstnání nebo pokud chcete přejít do nového oboru, pak je zvyšování kvalifikace na místě. Netroufáte-li si na vysokou školu nebo není možné skloubit rodinné a studijní povinnosti, určitě stojí za zvážení absolvování univerzity třetího věku, celoživotního vzdělávání či rekvalifikačního kurzu. Nezapomeňte, že vše děláte pro sebe a každá nová zkušenost je k nezaplacení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup