Kvalitní zvuk i obraz díky moderním technologiím

0 Comment

Hudba doprovází člověka prakticky po celý jeho život. Je spojena nejen s radostnými událostmi, ale také v těmi méně veselými. Bez hudby se ale neobejdeme ani v každodenním životě. Dopřát si kvalitní poslech hudby je příjemným zážitkem, který nám může pomoci při odbourání stresu a napětí. Skutečně kvalitní zážitek si můžeme dopřát pomocí moderních technologií. Jednou z nich je mixpult. Mezi nejmodernější systémy patří digitální mixážní pulty, které se dají ovládat pomocí chytrého mobilu nebo tabletu. Tento systém je vhodný nejen pro domácí poslech, ale také usnadní práci živých kapel či DJ na různých vystoupeních či akcích.

mixpult

  • Vybírat mixpult můžeme například podle funkcí, kterými jednotlivé přístroje disponují.
  • Zajímavé mohou být zvukové efekty pro tvorbu různorodých smyček nebo pro ohýbání tónu.
  • Jestliže má mixpult sloužit také pro domácí využití, pak by měl obsahovat sluchátkový výstup.

Kvalitní obraz + kvalitní zvuk = dokonalý zážitek

Jednou ze zajímavých moderních technologií, která stále více proniká do našich domácností, je domácí kino. V současné době jsou tyto systémy natolik propracované, že vás obraz i zvuk doslova obklopí a vy se budete cítit součástí děje. Prvním parametrem pro správný výběr domácího kina je velikost místnosti, kde bude instalováno. Vše se odvíjí od umístění reproduktorů. Podle této podmínky se volí způsob ozvučení i úhlopříčka televizoru.

zesilovač

  • Druhou podmínkou je, jak blízko/daleko budete od televizoru sedět.
  • Jestliže bude vzdálenost příliš krátká, pak se může zážitek tak trochu pokazit tím, že uvidíte jednotlivé pixely (obrazové body).
  • Tento problém se dá vyřešit tím, že si zvolíte televizi s vyšším rozlišením.

Ideální vzdálenost a také vhodný systém vám jistě pro domácí kino doporučí zkušený prodejce.

Nezapomeňte na zesilovač

Jedním z důležitých komponentů pro domácí kino je zesilovač. Zesilovače pro hifi systémy slouží k tomu, aby zesílily zvukový signál a poslaly ho v nejvyšší kvalitě do reproduktorů. Výběr hifi zesilovače není složitý. Stačí se řídit číselným údajem, který nám prozradí výkon. Čím více wattů, tím lepší ozvučení. Mikro systémy by měly disponovat výkonem v rozmezí 15–40 wattů.

  • Základem jsou ale kvalitní reproduktory.
  • Bez nich nic nezmůže ani sebelepší zesilovač.