Na co se musí dbát při stěhování pian a klavírů

0 Comment

Jsou to citlivé nástroje – pamatujete se na film „Kulový blesk“? Operní pěvec Mistr Bílek si tam prozpěvuje operní árii Leporella z Mozartovy opery Don Giovanni a tato skladba se také táhne celým filmem. Mistra Bílka se ve filmu také týká stěhování tohoto velmi citlivého hudebního nástroje, ačkoli zrovna patří k těm nejtěžším. Jakmile se stěhovací firma dozví, že bude stěhovat klavíry a piána, bude si vědomá, že půjde o nesnadnou práci.

hra na piáno

S klavíry se musí opatrně – klavír a piáno, to není jen kus tvrdého masivního dřeva, se kterým můžete praštit o zem. Musíte jej přenášet velmi opatrně a citlivě, a každý majitel těchto nástrojů vám to jen potvrdí. Čím více jsou profesionální stěhováci zkušení a ochotní provádět dobře svou práci, tím větší jistota, že vám stěhování pian v Praze nepřinese jen zármutek a problémy.

Můžete poškodit i ostatní části domu – dřevěný skelet dokáže natropit pořádnou neplechu, pokud se s ním strefíte při přenášení do rohu na schodišti nebo v místnosti. Můžete poškrábat omítku, odlomit kus zdiva, prodřít dýhu na dveřích, rozbít skleněnou dveřní výplň, zkrátka není to jen malá kartonová krabice, ale pořádný kus nábytku.

hra na klavír

Klavír vám nesmí sjet po schodech – když budete piáno přenášet po schodišti, může vám vypadnout z ruky a odcestovat po schodech. Proto se vyplácí používat stěhovací popruhy. Ale ani ty nejsou zárukou, musíte je umět nasadit do správného místa, aby vám z klavíru nesklouzly. Klavír, který samočinně cestuje po schodišti, vám dokáže přivodit nepříjemné chvilky, a hlavně to obvykle špatně skončí – poškozením omítky a také klavíru.

Někdy se musí stěhovat po kladkách – v některých bytech neprojdou piána či klavíry dveřmi a musí se vystěhovat oknem nebo z balkonu. Spouští se dolů, anebo vytahují vzhůru zajištěné proti pohybu na kladkách. Jak vidíte, někdy je zkrátka stěhování větších předmětů docela obtížné, a nejsou to rozhodně lehce vydělané peníze.