Nakupování s dětmi

0 Comment

Každý rodič určitě zná scény, pláč nebo pohoršující pohledy kolemjdoucích. Pro některé rodiče jsou nákupy s dětmi noční můrou. Co ale dělat, aby se to zlepšilo?
Co takhle zkusit pojmout nákupy jako sportovní disciplínu, kterou musíte nějakým způsobem natrénovat?
Nejdůležitější je si připravit plán. Zkuste si již předem vypsat obchody, do kterých se potřebujete nutně podívat a co v nich vlastně budete hledat. Zamyslete se také nad tím, jestli je opravdu potřeba, abyste brali vaše dítě s sebou.
mýdlové bubliny a dítě
Jestliže potřebujete nové boty, pak své dítko s sebou vezměte. Pokud ale potřebujete nové džíny a víte, že jich vyzkoušíte určitě patery, pak jej radši dejte do dětského koutku. Uvidíte, že se spokojeně vyřádí se svými vrstevníky a vy si v klidu nakoupíte. Jestliže dětským koutkům v nákupních centrech nevěříte, pak si vezměte na nákupy dalšího dospělého, který dítě na tu malou chvíli zabaví.
Můžete také vyzkoušet dítě zapojit. Aby se nenudilo, přidělte mu nějaký úkol. Například při nákupu potravin mu připravte vlastní seznam. Menší děti velmi potěší, pokud je necháte něco nést. Například nějakou menší a lehčí tašku.
Jestliže dítě začne v obchodě žadonit, nikdy se nepřiklánějte k tomu, že mu nekoupíte vůbec nic, anebo k tomu, že mu koupíte úplně všechno. Obě možnosti jsou špatné. Nejlepší bude, když se s dítětem domluvíte, že mu koupíte jednu věc, kterou si samo vybere a bude samozřejmě ve finančním limitu.
chlapec a děvče
Pamatujte si, že bez té nejoblíbenější hračky vašeho dítěte se k obchodu raději ani nepřibližujte. Proč? Protože zatímco vaše dítě ukazuje obchod svému plyšákovi, vy máte čas na klidný nákup.
Taková zoufalejší možnost je zacpat dítěti pusu jídlem. Postačí i obyčejný rohlík. Nezapomeňte jej pak ale přiznat u pokladny.
Může se také stát, že vy ani vaše dítko nebudete mít svůj den. V takovém případě je nejlepší zvážit, jestli nebude lepší nakoupit na internetu. Na velké nákupy přeci můžete vyrazit jindy. Dnes si raději užijte den domácí pohody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup