Kam za kulturou v České republice

0 Comment

Jestliže byste se rádi vydali za kulturou do České republiky, pak máte rozhodně co navštěvovat, jelikož památek je po celé republice mraky. Nejsou pouze v Praze, jak si někteří myslí. Jsou rozhozeny po všech možných krajích. Na některé z těchto památek se dnes malinko podíváme.
Nejznámější je asi Praha. V Praze byste nikdy neměli vynechat historické centrum. Kromě Pražského hradu či Katedrály sv. Víta, můžete také navštívit Karlův most nebo obrovské množství kostelů a paláců. Právě zde si každý přijde na své.
staré město
Pěkným městem je také Telč. Jedná se o město, které bylo postaveno na základech po velkém požáru, který zde byl ve 14. století. K vidění je mnoho renesančních a barokních měšťanských domů a kromě toho také gotický hrad.
Určitě už někteří z vás někdy slyšeli o Českém Krumlově. Spoustu středověkých uliček, měšťanských domů nebo hradní a zámecký komplex s barokním divadlem stojí určitě za to alespoň jednou v životě vidět.
Jestliže patříte mezi milovníky kostelů, pak byste se určitě měli vypravit do Žďáru nad Sázavou. Najdete zde totiž poutní kostel, který je zasvěcen sv. Janu Nepomuckému. Jedná se o vrcholné dílo architekta Jana Blažeje Santiniho.
Takový Lednicko – valtický areál vám také může mnohé nabídnout. Právě kolem 18. století byla panství proměněna v jeden velký park, kde se stavby barokní a novogotické setkávají se stavbami v romantickém duchu.
Ne nadarmo se říká, že Kroměříž je úžasné místo, jelikož vyhlášené Kroměřížské zahrady by měl vidět každý. Rozhodně byste měli navštívit také zámek, který byl postaven již v 17. století.
Jestliže se vám líbí stavby postavené v renesančním stylu, pak navštivte Litomyšl. Tento zámek si jako jediný z mála zachoval nedotčený vzhled z dob renesance.
turisté Prahy
Těch míst existuje v naší republice velká spousta. Každé město je totiž něčím unikátní. Pokud jste ještě v některých z výše uvedených měst nebyli a chtěli byste si udělat výlet, pak máte určitě možnost. Tak ji využijte, dokud tady ještě je.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup