Posviťte si na cestu

0 Comment

České cesty nejsou známé pro svou úžasnou kvalitu. Zvláště to pak platí pro naši dálniční síť. Z toho důvodu je více než dobré se po nich pohybovat vcelku obezřetně, jinak můžete i se svým vozidlem snadno přijít k úhoně. To však platí nejen pro slunečné dny, ale hlavně pro noční hodiny. Řízení ve tmě je totiž daleko náročnější i na normálních komunikacích, natož pak na cestách plných děr. Je tedy vhodné používat opravdu kvalitní světla, díky kterým dokážete vidět jak v černočerné tmě, tak i v hustém lijáku, mlze jako mléko nebo při sněhové vánici.
přední světlomet

Vsaďte si na kvalitu

Kvalita světel je tedy opravdu důležitá. Je mnohem lepší pořídit si opravdu značkové žárovky, které něco vydrží nežli koupit levnější, ovšem zároveň nepříliš kvalitní výrobek, na který se pak nebudete moci stoprocentně spolehnout. Neznačková světla totiž nemají tak dobrou svítivost jako ta od osvědčených výrobců. To by snad nebyla zase až taková tragédie, nicméně jsou tu i další negativa. Jedním z nich je i zvýšená schopnost oslňovat protijedoucí řidiče. To určitě není vlastnost, kterou byste od svých světel chtěli. Vaše bezpečnost na vozovce totiž nezávisí pouze na vašich řidičských schopnostech, ale rovněž na schopnostech dalších účastníku silničního provozu.
kulaté světlo auta

Jednoduchá výměna

Jakmile si koupíte novou autožárovku, můžete udělat dvě věci. Buďto se obrátíte na nejbližší specializovaný servis, kde vám světlo za tučný poplatek rádi vymění, nebo se můžete spolehnout na své schopnosti. Varianta číslo dvě je daleko levnější a přistupuje k ní většina řidičů. Výměna samotná u většiny aut není problém, zvláště, pokud se budete řídit manuálem. Montáž provádějte vždy v rukavicích. Ne snad pro to, že byste se mohli popálit, i když i to hrozí, pokud budete provádět výměnu ihned po příjezdu, ale abyste na žárovce nezanechali žádné otisky. Ty totiž mohou výrazným způsobem zhoršit její vlastnosti.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup