I místo je důležité

0 Comment

Ač se to na první pohled může zdát jako nepodstatné, ti, kteří o podnikání už něco ví, by vám řekli pravý opak. Otázku výběru místa, kde budete podnikat, byste v žádném případě neměli nechat náhodě nebo to jen tak ledabyle odbýt. Je jasné, že pokud začínáte, je před vámi spousta úkolů a sami ještě pořádně nevíte, co má prioritu a na co je opravdu podstatné se při rozjezdu zaměřit.
kreslený podnikatel
1.      Jedná se o rozhodnutí na několik let, možná desetiletí, i když samozřejmě nikdo nemůže předem vědět, co mu osud do cesty postaví, ale vycházet byste měli z toho, že se jedná o krok, který bude velice podstatný.
2.      Konkurenční prostředí je něčím, s čím prostě počítat musíte a také byste na něj měli být připraveni, tedy svoje sídlo či provozovnu umístěte tam, kde budete konkurenci vzdáleni. Další věcí je také dostupnost, a to nejen pro vás, ale i pro budoucí zákazníky. Co to obnáší ve skutečnosti? Nejedná se o kvalitu komunikace, ale i o to, kdo v okolí bydlí, jaká věková skupina lidí, jejich sociální zařazení, zda se jedná o starousedlíky nebo nově přistěhovalé, podstatné také je, jak jsou na tom finančně.
figurka zoufalého podnikatele
3.      Pokud už to pravé máte, pak přichází na řadu úřadování. Máte dvě možnosti, buď si daný objekt koupit, ve většině případů se ale bude jednat spíše o pronájem. Ať tak nebo tak, čeká vás příprava smlouvy, což byste měli svěřit do rukou advokáta, který se tím zabývá. Důležité je si místo prohlédnout a zvážit i s ohledem na to, zda bude vyžadovat úpravy nebo nějaké další investice, od toho se může odvíjet i cena. Navíc, pokud budete na své náklady provádět úpravy, je třeba mít toto vyjasněné s majitelem, to vše by mělo být ošetřeno smlouvou. Vlastní vybavení je něco, co si máte možnost kdykoliv odvézt nebo měnit, může se stát, že vlastník o tom bude chtít mít přehled a být o tom včas informován.
Ve chvíli, kdy tohle všechno budete mít za sebou, nezbývá, než se vrhnout do víru podnikání.