Proč jsou autoři neradi, když používáme video downloader?

0 Comment

Asi není třeba říkat, že sledování nejrůznějších videí je jednou z častých činností, které na internetu provozujeme. A je pravdou, že jich zde najdeme bez nadsázky miliony na jakékoliv téma, které nás jen napadne.

Mnoho z nás pak použije nějaký video downloader k tomu, aby si svá nejoblíbenější stáhli do počítače. To má samozřejmě svůj důvod: mohou si je pustit, kdykoliv se jim zachce, bez ohledu na to, zda mají v tu chvíli dostupné připojení k internetu.

Mohou jej také sledovat bez toho, že by se jim sekalo v případě, že se připojení zpomalí například díky tomu, že je na danou síť v jednu chvíli přihlášeno více lidí. To oceníme zejména v případě, kdy bydlíme v domě s mnoha lidmi, s nimiž sdílíme internet.

stahování videa z internetu

V neposlední řadě je zde pak ta výhoda, že se nemusíme bát smazání videa. Autor jej totiž může kdykoliv odstranit. Stejná práva má i server v případě, že video porušuje stanovené podmínky. Pokud jej máme uloženo v počítači, nemusí nás to trápit.

Tento postup se tedy zdá výhodný. Můžeme se tedy ptát, proč neexistují žádné oficiální programy, které by stahování internetových videí umožnily. Odpověď je poměrně jednoduchá: v první řadě je lze poměrně snadno zneužít ke stahování filmů z různých streamovacích platforem, a za druhé to nevidí rádi ani sami autoři oněch videí.

pouštění videa na televizi

K tomu mají samozřejmě dobré důvody. V první řadě je totiž potřeba říci, že pokud jsou za ně placeni, pak peníze, které dostávají, závisí především na tom, kolik shlédnutí má. A pokud se na díváte na stažený soubor, pak shlédnutí nepřidáváte.

Také díky tomu nemohou mít správnou představu o tom, které z jejich videí je ve skutečnosti oblíbené, a které naopak. To může negativně ovlivnit směr jejich další tvorby, neboť nebudou mít správnou představu o tom, co se jejich divákům líbí.

Lze tedy říci, že je vhodné tento program použít pro zálohování oblíbených kousků, avšak kdykoliv máme možnost, měli bychom je sledovat online. Tak podpoříme své oblíbené tvůrce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup