Proč jsou autoři neradi, když používáme video downloader?

0 Comment

Asi není třeba říkat, že sledování nejrůznějších videí je jednou z častých činností, které na internetu provozujeme. A je pravdou, že jich zde najdeme bez nadsázky miliony na jakékoliv téma, které nás jen napadne.

Mnoho z nás pak použije nějaký video downloader k tomu, aby si svá nejoblíbenější stáhli do počítače. To má samozřejmě svůj důvod: mohou si je pustit, kdykoliv se jim zachce, bez ohledu na to, zda mají v tu chvíli dostupné připojení k internetu.

Mohou jej také sledovat bez toho, že by se jim sekalo v případě, že se připojení zpomalí například díky tomu, že je na danou síť v jednu chvíli přihlášeno více lidí. To oceníme zejména v případě, kdy bydlíme v domě s mnoha lidmi, s nimiž sdílíme internet.

stahování videa z internetu

V neposlední řadě je zde pak ta výhoda, že se nemusíme bát smazání videa. Autor jej totiž může kdykoliv odstranit. Stejná práva má i server v případě, že video porušuje stanovené podmínky. Pokud jej máme uloženo v počítači, nemusí nás to trápit.

Tento postup se tedy zdá výhodný. Můžeme se tedy ptát, proč neexistují žádné oficiální programy, které by stahování internetových videí umožnily. Odpověď je poměrně jednoduchá: v první řadě je lze poměrně snadno zneužít ke stahování filmů z různých streamovacích platforem, a za druhé to nevidí rádi ani sami autoři oněch videí.

pouštění videa na televizi

K tomu mají samozřejmě dobré důvody. V první řadě je totiž potřeba říci, že pokud jsou za ně placeni, pak peníze, které dostávají, závisí především na tom, kolik shlédnutí má. A pokud se na díváte na stažený soubor, pak shlédnutí nepřidáváte.

Také díky tomu nemohou mít správnou představu o tom, které z jejich videí je ve skutečnosti oblíbené, a které naopak. To může negativně ovlivnit směr jejich další tvorby, neboť nebudou mít správnou představu o tom, co se jejich divákům líbí.

Lze tedy říci, že je vhodné tento program použít pro zálohování oblíbených kousků, avšak kdykoliv máme možnost, měli bychom je sledovat online. Tak podpoříme své oblíbené tvůrce.