Světelný zdroj do každého venkovního osvětlení

0 Comment


Lidé už od nepaměti hledali i jiný zdroj světla než jen slunce. Jelikož na rozdíl od zvířat v noci nevidíme, tak potřebujeme nějaký druh osvětlení. Přiznejme si, že se tak cítíme bezpečněji. Dobám, kdy lidé museli zapalovat ohně a svítit si loučemi už opravdu odzvonilo hodně dávno. I doby petrolejových lamp jsou dávno pryč a to díky vynálezu žárovky a samozřejmě elektrického proudu. Díky žárovkám si můžeme v klidu rozsvítit každý večer jak doma, tak všude jinde.
obloha nad žárovkami
Venkovní osvětlení nám zajišťují v dnešní době velmi populární sodíkové výbojky. Tento druh světelného zdroje se řadí mezi nejúčinnější světelné zdroje dneška vůbec. Najdete je jak v pouličních lampách na náměstí, tak v parcích a na parkovištích a samozřejmě skvěle osvětlí i celé průmyslové či sportovní areály. Sodíková výbojka je prakticky nenahraditelný světelný zdroj pro exteriér, který Vám zajistí pocit bezpečí všude i v okolí budov či před Vaším domem.
Kromě toho, že jde o vysoce účinný světelný zdroj, který dosahuje maximálního světelného toku, mají také sodíkové výbojky další velkou výhodu a tou je jejich dlouhá životnost a to až několik desítek tisíc hodin svícení. Nesmíme zapomenout také na to, že i když je jejich pořizovací cena trochu vyšší, tak se Vám vyplatí nejen díky dlouhé životnosti, ale také díky jejich úspornosti. Na Vás je jen vybrat správný druh určený právě pro vaše svítidlo.
mraky nad lampou
Ano, sodíkových výbojek existuje mnoho různých druhů, tvarů a velikostí s dalšími parametry, kterými se od sebe liší a proto je důležité správně vybírat. Asi nejdůležitějším ukazatelem je patice, tedy závit, kterým se spojuje světelný zdroj se světlem. Tady je nutné se podívat, jaký druh patice vyžaduje Vaše svítidlo. Dalším aspektem výběru by samozřejmě měl být tvar a velikost. Výběr dalších parametrů je již na Vás a Vašich vlastních požadavcích. Samozřejmě, pokud si nebudete vědět rady s výběrem, neváhejte se na nás obrátit.

5/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup