Tipy pro stěhování na základě praktických zkušeností

0 Comment

Když vám někdo dává tipy pro stěhování, různé rady a poučky, ty nejcennější jsou vždy prožité na vlastní kůži. Žádná teorie nikdy nemůže nahradit praktickou zkušenost, to každý z nás dobře ví, a tak chcete-li se něco dozvědět, ověřujte si to u lidí, kteří mají již něco za sebou. Většina stěhovacích firem, aby se udržela v silném konkurenčním poli, nabízí nejen špičkové služby, ale i cenné rady.

krabice pro stěhování

Co by vám poradili stěhováci

Nenechávejte nic na poslední chvíli – někde jsme zaslechli informaci, že citujeme: „pořádek je pro hlupáky a inteligent ovládne chaos“. Můžete si to sami vyzkoušet, třeba se vám to podaří, ale za cenu velkých ztrát – majetkových či zdravotních. Chcete-li si nechat poradit, nehrajte si na supermany, s plány pro přestěhování seznamte stěhovací firmu čtyři až šest týdnů předem, dopodrobna spolu probírejte váš záměr a nechte si poradit, jak si usnadnit práci. Raději pomalu a v klidu, než za dva dny s úprkem.

stěhovací rudl s krabicemi

Balení věcí – tím budete asi začínat a doporučujeme využít časového předstihu i k administrativním úkonům. Můžete to dělat třeba tak, že každý den zabalíte dvě, tři krabice věcí a zařídíte nějakou záležitost. A bude toho hodně – nájemní smlouva, nové doklady, změna adresy pro různé instituce, parkovací místo pro stěhováky a vaše auto, zaměstnavatel, škola, vše kolem dětí a seniorů i domácích zvířat.

Balicí materiál – ze zkušeností mnoha lidí se potvrdilo, že starý dobrý papírový karton v podobě krabic je osvědčený způsob. A k němu si připočítejte bublinkovou fólii (optimální balicí materiál, s nímž zabalíte skoro všechno). Pro zabezpečení nábytku můžete využít velmi tenkou polyetylenovou fólii navinutou v rolích.

Rozmontování nábytku – stěhovací firmy dnes zařizují i další doplňkové služby a mezi nimi především rozebrání a opětovné smontování nábytku. A to i takového, který je zdánlivě nad vaše síly. Stěhováci jsou zároveň pojištění proti případné škodě, kterou mohou způsobit vám nebo někomu jinému.