Zip sáčky – ideální materiál pro ukládání potravin a dětských hraček

0 Comment

Ideální pro potraviny

Nákup trvanlivých potravin se stal současným hitem. Z několika důvodů, jimiž jsou především hlediska zdravotní. Jednak můžete pohodlně nakupovat trvanlivé suroviny pro přípravu pokrmů přes e-shopy, které vám zajistí dopravu až domů, takže nemusíte kvůli tomu mezi lidi do obchodu (omezíte např. rizika nákazy Covidem-19), a zároveň si opatříte v BIO kvalitě přirozené zdroje potravy pro přípravu pokrmů, jako jsou sušené ovoce, oříšky, mandle a tučná semena (slunečnice, lněná semínka, dýňová semínka), fazolky mungo k nakličování, luštěniny pro tepelnou úpravu a zdravé bezlepkové obilniny, např. velmi výživnou quinou.

desková hra

Takto uchovávané suroviny můžete skladovat i dlouhodobě, déle než půl roku, a mít je vyskládané uvnitř kuchyňské linky nebo ve spíži v zipových sáčcích i bez označení. Po každém uzavření sáčku z něj vytlačíte přebytečný vzduch, tím zmenšíte jeho objem a zároveň jeho vnitřní obsah nebude tak rychle podléhat zkáze oxidací.

kostky puzzle

Dětské hračky

Polyetylen, z něhož se zip sáčky převážně vyrábí, má zdravotní atest a možná jste si všimli, že je to běžný materiál i ve zdravotnictví. Zhotovují se z něho kupříkladu obaly na krevní plazmu nebo injekční stříkačky.

Můžete tedy do uzavíratelných sáčků ukládat cokoli, s čím přijdou do kontaktu vaše ratolesti. Můžete mít takto bezpečně uložené doma i na cestách dětská chrastítka a hračky pro kojence a batolata, oblečení, pleny a samozřejmě i potraviny. Pouze musíte brát ohled na kontaminaci bakteriemi a viry, čemuž pochopitelně žádný materiál sám o sobě nezabrání (pokud by nebyl nějakým způsobem ošetřen, např. vrstvou stříbra atp.)

Igelitové sáčky se zipem 2pack.cz se hodí i pro ukládání dalších hraček, s nimiž si hrají starší děti, jako jsou dílky puzzle nebo dřevěné kostky či stavebnice Lego. Uzavírací mechanismus se dokonale postará o to, aby se nic nepoztrácelo.