Žijte zdravě

0 Comment

Zdravý životní styl se stal fenoménem dnešní doby. Všichni chtějí žít správně a zdravě. Jak se to ale dělá? Co všechno ke zdravému životnímu stylu patří a co je třeba dodržovat? Každý o tom má trochu jinou představu a dodržuje jiné zásady. Základ mají ale všichni stejný:

cvičení jógy

Pestrá a vyvážená strava

Je jasné, že jíst bychom měli právě zdravá jídla, která nejsou pro náš organismus škodlivá. Avšak naše strava musí být pestrá. Jídelníček by neměl zapomínat především na ovoce a zeleninu, jako zdroje spousty vitamínů. Důležité jsou také ryby, které bychom měli konzumovat minimálně 2x týdně. Ty obsahují zdravé tuky stejně, jako vlašské ořechy, dýňová semínka a další. Opomíjet nesmíme ani maso, i když nemusí být každý den.

Pitný režim

Je důležité hodně pít, a to alespoň 2 litry denně. Nejlepší je samozřejmě čistá voda, ovšem pít můžete i neslazené čaje. Samozřejmostí je omezení alkoholu. Sklenička vína nebo piva neuškodí, avšak nesmí ho být moc a tvrdému alkoholu bychom se měli vyhnout úplně.

Pozitivní myšlení

Optimističtí lidé mají život nejen šťastnější, ale i delší. Navíc stres je mnohdy původcem nejednoho onemocnění. Proto je třeba myslet pozitivně, a pokud už prožíváme stresové situace, je třeba se je naučit zvládat.

Pohyb

Základem je přirozený pohyb. Zkuste vynechat používání výtahu a choďte raději po schodech. Krátké vzdálenosti choďte pěšky. Nejenže si uděláte krásnou procházku, ale také ušetříte na pohonných hmotách. Zároveň si můžete najít sport, který vás bude bavit a budete ho provozovat s radostí.
zdravá snídaně

Spánek

Nezapomínejte na spánek. Dodává energii, kterou potřebujete pro správné fungování. Dobré je chodit spát každý den ve stejnou dobu. Naše tělo si pamatuje nastavené biorytmy a za jejich dodržování je vděčné.

Vyhněte se škodlivým věcem

Zkuste se vyvarovat nezdravému jídlu, do kterého patří vše smažené, tučné, polotovary a podobné. Čtěte etikety, skrývá se v nich spousta informací o kterých ani nevíte. Soustřeďte se především na různá éčka, konzervanty a barviva.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup